BMW E90 – klasa premium za niewielkie pieniądze

Miłośników motoryzacji raczej nie trzeba przekonywać do pojazdów marki BMW. Niezależnie od modelu i rocznika, auta te wyróżniają się świetnym designem, doskonałymi osiągami oraz niezaprzeczalną jakością. O ile jednak większość modeli BMW kojarzy się raczej z autami sportowymi, to istnieje również auto, które od lat uchodzi za jeden z najpopularniejszych samochodów klasy premium. Chodzi oczywiście o BMW E90, które było produkowane w latach 2005 – 2012, ale wciąż jest chętnie wybierane przez kierowców na całym świecie. 

  1. Najważniejsze wady i zalety BMW E90
  2. Silniki benzynowe czy dieslowe?
  3. Czym wyróżniają się silniki wysokoprężne?

Duża popularność wspomnianego modelu wynika między innymi z wysokiej jakości wykonania, dużej wygody kierowcy oraz pasażerów, dynamicznego prowadzenia i bogatego wyposażenia dostępnego praktycznie w każdej wersji. Jedyną wadą wspomnianego modelu jest na dobrą sprawę niewielki bagażnik, którego pojemność wynosi 460 litrów. Sprawdź, czy BMW serii 3 to odpowiednie auto dla Ciebie, a jeżeli tak, to gdzie warto go poszukać.

Najważniejsze wady i zalety BMW E90

Chociaż wspomniany bagażnik (460 litrów) nie robi większego wrażenia, to w zupełności wystarczy na codzienne potrzeby. Trzeba mieć na uwadze, że jest to auto klasy premium, więc raczej nikt nie kupuje go z myślą o przewożeniu większej ilości rzeczy. Dodatkową wadą BMW serii 3 może być dla niektórych kierowców większy koszt serwisowania, szczególnie w porównaniu z tańszymi markami. Jest to jednak charakterystyczne dla wszystkich pojazdów marki BMW.

Z zalet warto natomiast wspomnieć o tym, jak doskonale prowadzi się ten samochód, co potwierdzają zarówno profesjonalni testerzy, jak i zwykli użytkownicy. Na bogate wyposażenie składają się między innymi elektryczne szyby i lusterka, wielofunkcyjna kierownica, klimatyzacja i inne udogodnienia. Dane techniczne pojazdu mogą się różnić w zależności od wersji, ale z pewnością spełnią oczekiwania kierowców. W kwestii nadwozia do wyboru jest BMW w wersji sedan, coupe oraz kombi.

Silniki benzynowe czy dieslowe?

Jeżeli chodzi o zużycie paliwa, przed zakupem warto zwrócić uwagę na specyfikację konkretnego modelu. Bardziej ekonomiczne mogą okazać się silniki wysokoprężne (diesel). Najpopularniejsze silniki występujące w BMW serii 3 E90 to zarówno silnik benzynowy 320i (150 KM), jak i diesel 320d (163 KM).

Czym wyróżniają się silniki wysokoprężne?

Silniki diesla nie są co prawda aż tak dynamiczne i mają nieco gorsze osiągi niż silniki benzynowe, ale za to są tańsze w eksploatacji. Dla osób, dla których prędkość maksymalna nie odgrywa kluczowej roli, auto z silnikiem diesla może okazać się lepszym wyborem w przypadku tych pojazdów z segmentu premium.

Kupując używane BMW E90 z tylnym napędem, można zyskać porządne auto za niewielkie pieniądze, przy czym zawsze warto sprawdzić stan techniczny. Warto też upewnić się, że filtr cząstek stałych jest w dobrym stanie, aby uniknąć problemów z odpaleniem pojazdu.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Jest doświadczoną dziennikarką i redaktorką w tematycznych serwisach. W BB Motor specjalizuje się w nowinkach motoryzacyjnych. Jeśli czegoś nie jest pewna - będzie drążyć informacje aż do źródła. Prywatnie posiada dwa psy i jednego kota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *