Mimo że VW nie podał żadnych konkretnych faktów, to z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarły zagraniczne dzienniki motoryzacyjne wynika wprost, że niebawem będziemy świadkami debiutu nowego crossovera.

Nowy crossover powstanie na płycie podłogowej MQB

O debiucie nowego crossovera od VW nadal niewiele wiadomo. Do tej pory koncern pochwalił się, że auto powstanie na modułowej płycie podłogowej MQB i zostanie wprowadzone do sprzedaży prawdopodobnie w I kw. przyszłego roku. Mimo że niemiecki koncern nie komentuje tych rewelacji, to chodzi prawdopodobnie o koncepcyjny model CrossBlue Concept, który w ocenie ekspertów jest bazą dla VW Touarega nowej generacji.

To prawdopodobne, bo przypomnijmy, że II generacja Touarega jest produkowana już od 5 lat. Auto zostało zaprezentowane w lutym 2010 roku i od tej pory doczekało się już jednego liftingu. Przypomnijmy, że Touareg jest oferowany z 3 jednostkami wysokoprężnymi i 1 benzynową.

System RAM (Random Access Memory) – this is generally in the range of 256 megabytes to 8 gigabytes on recent systems. This is where programs reside and run from while the computer is running. When you shut it down, it gets cleared – temporary usage, so to speak.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Jest doświadczoną dziennikarką i redaktorką w tematycznych serwisach. W BB Motor specjalizuje się w nowinkach motoryzacyjnych. Jeśli czegoś nie jest pewna - będzie drążyć informacje aż do źródła. Prywatnie posiada dwa psy i jednego kota!
3 Komentarzy
  1. Nie wiem, którego modelu dotyczy konkretnie ten news, bo szczegółów zbyt wielu nie podaliście, ale miałem okazję zapoznać się z materiałami koncepcyjnymi CrossBlue i powiem, że robi wrażenie. Dynamiczna, sportowa sylwetka, całkiem spory prześwit i reflektory w technologii LED. Ciekawa felga, no i generalnie świetne wykończenie. Nie jestem jednak przekonany, że CrossBlue będzie bazą dla nowego Touarega – poprzednia generacja była produkowana bodaj przez 8 lat zanim pojawiła się II. Tutaj będzie podobnie, moim zdaniem Touarega tej generacji VW będzie produkował przez przynajmniej jeszcze 3-4 lata zanim wypuści coś na rynek. Zresztą za 3 lata w sprzedaży pojawi się Lamborghini Urus, więc pewnie VW będzie szykował jakąś konkurencję.

  2. Przecież to dwa zupełnie różne segmenty, więc moim zdaniem nie ma nawet o czym mówić. Urus to konkurent dla Porsche (tak, wiem, że to też VAG), a nie dla czegokolwiek co powstanie pod maską VW. Przynajmniej ja tak to widzę.

  3. Nie ma miejsca na kolejnego crossovera na rynku. Audi Q7, BMW X6, Touareg, Porsche Cayenne i wiele, wiele innych. Minie kilka lat i znów będziemy wracali do klasycznych sedanów, bo te przerośnięte SUV’y, które udają nie wiadomo jak komfortowe auta się przejedzą. Pozdrawiam Krzysiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *