Od debiutu Passata B8 miną już ponad rok, VW dopiero teraz zaprezentował specjalną wersję nadwoziową tego modelu. Alltrack, bo tak się nazywa zyskał większy prześwit i charakterystyczne, plastikowe nakładki na nadwoziu.

Czym Alltrack różni się od konwencjonalnego wydania VW Passata B8?

Pod względem technicznym Alltrack ma wiele wspólnego z bazową wersją Passata B8. Auto może pochwalić się nieco wyższym zawieszeniem, starannie zabezpieczonym podwoziem (stalowa płyta ochronna), a także charakterystycznymi nakładkami na błotniki, zderzaki i progi, które chronią lakier przed błotek, żwirem i kamieniami spod kół.

Passat B8 Alltrack otrzymał w standardzie napęd na 4 koła (tzw. 4Motion), jednak pod względem jednostek napędowych nic się tutaj nie zmieniło. Klienci mogą wybierać między bazowymi jednostkami 1,4 TSI lub 2,0 TSI oraz dieslami o mocach w zakresie od 150 do 240 KM.

Oficjalną prezentację Passata B8 Alltracka zaplanowano na I kw. bieżącego roku.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Jest doświadczoną dziennikarką i redaktorką w tematycznych serwisach. W BB Motor specjalizuje się w nowinkach motoryzacyjnych. Jeśli czegoś nie jest pewna - będzie drążyć informacje aż do źródła. Prywatnie posiada dwa psy i jednego kota!
3 Komentarzy
  1. Hmm, powiem wam szczerze, że jak patrzę na Passata B8 w kombi, to znalezienie różnic w porównaniu do Golfa kombi nie jest już wcale takie proste. A to tłumaczy jedynie, że zakup nieporównywalnie bardziej drogiego Passat mija się z celem, skoro model z segmentu niższego jest do niego łudząco podobny. Moim zdaniem VW zbyt mocno osiadł na laurach i zamiast wprowadzać na rynek innowacje, cały czas jadą na jednym pomyśle. Podobnie zresztą ze Skodą, gdzie odróżnienie Fabii Kombi od Rapida Kombi jest naprawdę trudne – przynajmniej na pierwszy rzut oka.

  2. Ja mam tak właściwie ze wszystkimi markami europejskimi. Problem dotyczy nie tylko VW i Skody, ale i Audi, Mercedesa, BMW itd. Tylko japońskie marki trudno pomylić. Jak widzę na ulicy Accorda to wiem, że to nie Civic i odwrotnie. A np. gdyby obok mnie szybko przejechało BMW X5 to nie byłbym pewien czy to X4 czy X5. Albo Audi A4 i A6. Ich rozpoznanie na szybko też nie jest takie banalne.

  3. Podoba mi się, chociaż nie ukrywam, że w tym lakierze Passatowi zdecydowanie nie jest do twarzy. Może gdyby zaprezentowali wersję w czarnym metaliku, albo białym macie, to byłoby inaczej. Pozdrawiam, Miłosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *