Volvo S40. A może coś innego z tego segmentu?

DyskusjeKategoria: PytaniaVolvo S40. A może coś innego z tego segmentu?
gość asked 1 rok ago
Traper_1987: Zaoszczędziłem sobie 30,000 złotych i szukam jakiegoś komfortowego auta z segmentu C. Co prawda nie mam specjalnego doświadczenia z Volvo, ale czytałem, że to rozsądna marka za przyzwoite pieniądze. Pod względem wizualnym S40 mi odpowiada, nie wiem tylko jak z awaryjnością. Macie jakieś doświadczenia? Pozdrawiam, Traper.

3 odpowiedzi
gość odpowiedział 1 rok temu
Technicznie rzecz biorąc to trudno cokolwiek S40 zarzucić, bo to całkiem konkretne auto i mimo że nie błyszczy prestiżem, to jednak uważam, że warto zainwestować w nie jakiś tam konkretniejszy budżet. Ja mam klasykę, czyli wersję z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,0 l i mocy 136 KM z 2005 roku. Jest naprawdę nieźle. Wysoka kultura pracy jednostki napędowej, rewelacyjnie spasowane wnętrze, no i to poczucie bezpieczeństwa. Dla mnie rewelacja. Jeśli nie podoba ci się np. Passat, bo szukasz czegoś bardziej unikatowego, to S40 będzie dla ciebie b. dobre. Oczywiście spodziewaj się wyższych kosztów serwisowania, bo części nie są tanie, ale S40 to rekompensuje. Pozdrawiam serdecznie.

gość odpowiedział 1 rok temu
Bardzo dobrze oceniam to auto i to nawet nie ze względu na oszczędny silnik diesla, ale za całokształt. Rewelacyjnie wykończone wnętrze, świetne trzymanie w zakrętach, doskonałe audio i mówię to ja - osoba, która naprawdę wiele oczekuje od nagłośnienia; jestem mega wybredny jeśli chodzi o sprzęt domowy, a S40 spełnia wszystkie pokładane w tym modelu oczekiwania. Oczywiście są pewne rzeczy, za które S40 trudno byłoby pochwalić, np. za zbyt krótki podłokietnik z przodu, ale i tak w ogólnym rozrachunku to auto wypada znacznie lepiej od swojej bezpośredniej konkurencji.  

gość odpowiedział 1 rok temu
Bomba i to już w podstawowej wersji wyposażeniowej. Nieprzeciętny komfort podróżowania, rewelacyjne wrażenia z jazdy i całkiem niezłe osiągi przy silniku benzynowym 2,0 o mocy 145 KM. Mimo że swoim egzemplarzem przejechałem zaledwie 20,000 kilometrów (samo auto ma 178 tys. kilometrów zrobione), to uważam, że lepiej trafić nie mogłem. Polecam szczerze.

Twoja odpowiedź