Passat B6. Benzyna czy diesel?

DyskusjeKategoria: PytaniaPassat B6. Benzyna czy diesel?
gość asked 1 rok ago
Kanał_1991: Przyszedł czas, kiedy jestem już znudzony autami z segmentu B. Może i to tanie w eksploatacji, ale przyjemność z jazdy żadna. Stąd też mój pomysł na coś z segmentu wyższego i padło na popularnego w Polsce Passata B6. Może nie jest to auto, o którym zawsze marzyłem, ale ani Accord ani Avensis mi się nie podobają. Nie wiem tylko jaką wersję silnikową wybrać. Pomożecie mi?

3 odpowiedzi
gość odpowiedział 1 rok temu
Daj sobie spokój! To auto nie jest warte twoich pieniędzy, poważnie. Miałem wersję 2,0 TDI i cały czas coś się psuło mimo że mój egzemplarz był doinwestowany przez poprzedniego właściciela i przez cały okres (zarówno przez niego, jak i przeze mnie) serwisowany w ASO. Niestety, pomyliłem się, Passat to złom, w którego moim zdaniem nie warto inwestować. Zaczęło się od wtryskiwaczy skończyło na wymianie pompy oleju, rozrządzie i kole dwumasowym. Kiedy zorientowałem się, że problem nie dotyczy wyłącznie mojego egzemplarza, tylko że wszystkie jednostki TDI są obarczone tak wieloma wadami konstrukcyjnymi, to sobie odpuściłem temat i Passata sprzedałem po około 12 miesiącach. Szukaj dalej, bo B8 opustoszy twój portfel szybciej niż myślisz.

gość odpowiedział 1 rok temu
To na pewno nie jest auto warte uwagi. Niestety, ale też zdecydowałem się na jednostkę 2,0 TDI-CR z DPF'em o mocy 170 KM i problemy zaczęły się po przekroczeniu 100,000 kilometrów, co wydaje mi się dziwne jak na jednostkę wysokoprężną i auto tej klasy. Wcześniej jeździłem Fabią 1,9 TDI i lałem tam tylko paliwo, a tutaj cały czas. Często zdarzało mi się też wracać na lawecie, bo silnik przełączał się w tryb awaryjny, a mi tylko pozostało zadzwonić na pomoc, bo na połowie odcinku 500 kilometrów nie da się prowadzić auta z awarią. Żenada.

gość odpowiedział 1 rok temu
Ładne auto o wysokim komforcie, jednak tak jak tutaj koledzy już wcześniej napisali, żeby cieszyć się z Passata to jednak trzeba szukać egzemplarza z silnikiem benzynowym, bo diesle pozostawiają naprawę wiele do życzenia. Pozdrawiam, Krzysztof.

Twoja odpowiedź