E46 na pierwsze auto. Sądzicie, że mój portfel da radę?

DyskusjeKategoria: PytaniaE46 na pierwsze auto. Sądzicie, że mój portfel da radę?
gość asked 1 rok ago
Miłośnik_BMW: Do tej pory jeździłem Fabią pierwszej generacji z 2001 roku. Wiecie, wyjątkowo niski komfort, zerowe osiągi, fatalna jakość wykończenia materiałów w kokpicie, no i ten wygląd. Zresztą, co ja będę się produkował. Szukam jakiegoś ambitniejszego auta w zasięgu mojego budżetu - 20,000 złotych. Myślałem nad wersją z 3-litrowym silnikiem benzynowym V6, ale sam już nie wiem, czy mój portfel da sobie radę z utrzymaniem tego auta. Kokosów nie zarabiam, a części do BMW są znacznie droższe niż do Skody albo VW. Myślicie, że warto ryzykować? Na rynku jest sporo zaniedbanych, niedoinwestowanych egezemplarzy.

3 odpowiedzi
gość odpowiedział 1 rok temu
Bez obaw, za taką kwotę na pewno uda ci się wyrwać jakiś fajny egzemplarz, bo samo E46 jest naprawdę udanym autem. Nie mam co prawda wersji 3,0 V6, ale klasyka w swoim gatunku czyli 2,5 l o mocy 170 KM, ale moim zdaniem i to wystarcza. Jeśli trafisz zadbane auto, to mechanicznie BMW E46 nie powinno cię niczym specjalnym zaskakiwać. Oczywiście, jeśli chodzi o spalanie to jest już średnio, bo kiedy panowie inżynierowie projektowali to auto, to za 1 litr benzyny nie płaciliśmy 5 złotych tylko pewnie połowę tego. Ale ogólnie warto, będziesz zadowolony.

gość odpowiedział 1 rok temu
Z czego byś się nie przesiadł po Fabii, to będziesz zadowolony. BMW E46 co prawda ma swoje lata, jednak moim zdaniem nie ma sobie równych w kategorii. Poza tym aż tak bardzo nie obawiaj się kosztów serwisowania, bo na rynku znajdziesz całą masę tańszych zamienników, więc z tym problemu większego nie ma. E46 ma też swoje minuty, jednak biorąc pod uwagę wszystkie "za", ten model i tak wypada celująco.

gość odpowiedział 1 rok temu
Ja swój egzemplarz sprowadziłem co prawda z Niemiec, ale jestem tak czy inaczej mega zadowolony. E46 serwisowane w ASO przez wszystkie lata eksploatacji z udokumentowaną historią. Takich egzemplarzy w Polsce nie dostaniesz. Jak szukasz EE46, to uważam, że powinieneś szukać za granicą. Pozdrawiam, Robert.

Twoja odpowiedź