BMW podało już oficjalne osiągi długo oczekiwanego przez europejski rynek motoryzacyjny X6 w wersji M-Power. Ten masywny crossover nie ma się czego powstydzić nawet przed kompaktowymi sedanami. Naprawdę.

Tak dobrych osiągów X6 prawdopodobnie nitk się nie spodziewał

Nowe BMW X6 jest nie tylko znacznie ładniejsze od swojej poprzedniej generacji, ale i znacznie szybsze – przynajmniej jeśli chodzi o wersję usportowioną X-Power.

X6 M bazuje na sprawdzonej jednostce benzynowej o pojemności 4,4 l V8, która dysponuje wysoką mocą 570 KM oraz rekordowym momentem obrotowym na poziomie 750 Nm. W połączeniu z automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów, ten masywny crossover osiąga prędkość 100 km/h w czasie zaledwie 4,2 sekundy. To wynik znacznie lepszy od spodziewanego.

BMW ograniczyło prędkość maksymalną X6 M do 250 km/h. W oficjalnym komunikacie prasowym opublikowanym przez bawarskiego producenta czytamy, że X6 M może pochwalić się najlepszym czasem ze wszystkim crossoverów, które zmierzyły się na torze w Nürburgring.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Redaktor naczelny
Jest doświadczonym redaktorem serwisu budowlanego. Specjalizuje się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Agata jest zaangażowana w swoją pracę i dąży do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich czytelników.

Mój Facebook biuro@paq-studio.com
3 Komentarzy
  1. Co, jak co, ale X6 M-Power zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Jedyne do czego można się doczepić to nadal tył, który niestety wygląda jak z koreańskiego crossovera, ale i tak jest nieźle. Osiągi rewelacyjne, aż dziw bierze, że tyle można wycisnąć z tak wysokiej sylwetki. Jestem ciekaw, czy w X6 M zastosowano ten sam układ hamulcowy, co w M3. Pewnie mocniejszy, bo jednak taką gablotę wyhamować z wysokiej prędkości to już jest nie lada sztuka. Tak czy inaczej, chętnie przejechałbym się tym autem nawet na zwykłej jeździe próbnej. Orientujecie się, czy w BMW można zamówić jazdę próbną jakimś autem serii M-Power, czy to raczej nie w Polsce?

  2. Nie wiem czy da się umówić na jazdę testową X6 M Power, ale zwykłym X6 jak najbardziej. To da ci chociaż wstępny pogląd, czy to auto jest dla ciebie. Nie wiem tylko czy dysponujesz odpowiednim budżetem, bo z tego co zdążyłem wyczytać, to X6 M Power Coupe to koszt na poziomie blisko 600,000 złotych. Jesteś pewien, że tyle masz? Ja wątpię.

  3. Oj, dajcie spokój już – ma czy nie ma. Chłopak spytał o jazdę próbną, więc albo znasz odpowiedź, albo się zamknij i daj żyć innym. Pozdrawiam, Robert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *