Co prawda do najbliższego Salonu Samochodowego w Genewie zostało jeszcze trochę czasu, to Alfa Romeo nieprzerwanie podkręca atmosferę kolejnymi fotografiami i szczegółami na temat długo oczekiwanego modelu 4C Spider.

Z niewielkiego silnika całkiem spora moc

Pod względem stylistycznym Alfa Romeo 4C wraca nieco do korzeni marki. Mamy tutaj do czynienia z niewielkim, ale całkiem rozsądnie zaprojektowanym kabrioletem. Auto czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiązań technologicznych włoskiego producenta.

Auto będzie oferowane w dwóch wersjach kolorystycznych i kilku wyposażeniowych. Najbardziej wymagający będą mogli zdecydować się na czarne nakładki na reflektory oraz lekki, otwierany i zamykany dach z włókna węglowego.

Pod maską Alfy Romeo 4C trafiła niewielka, bo 1,75-litrowa jednostka napędowa, która dysponuje mocą bagatela 240 KM. producent podaje, że przy takiej konfiguracji napędowej 4C Spider rozpędza się do prędkości 100 km/h w czasie 4,5 sekundy. Pozytywnie zaskakuje także prędkość maksymalna, która sięga 258 km/h. Oficjalną prezentację tego modelu zaplanowano na najbliższy Salon Samochodowy w Genewie.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Jest doświadczoną dziennikarką i redaktorką w tematycznych serwisach. W BB Motor specjalizuje się w nowinkach motoryzacyjnych. Jeśli czegoś nie jest pewna - będzie drążyć informacje aż do źródła. Prywatnie posiada dwa psy i jednego kota!
3 Komentarzy
  1. Co prawda 4C Spider być może nie wywraca oferty tej włoskiej marki do górny nogami, to biorąc pod uwag dotychczasowe modele sprzedawane przez Alfę Romeo, jest naprawdę nieźle. Gdyby jeszcze Włosi zdecydowali się na podkręcenie pojemności powiedzmy do jakichś 3-4 litrów V6 albo V8 to już w ogóle byłaby rewelacja. Bo z tego co czytałem w sieci, to te 1,75 KM mimo że rzeczywiście ma całkiem pokaźną moc, to jest to dalej silnik 4-cylindrowy, więc dość przeciętnie, jak na tę klasę. Pozdrawiam serdecznie, Mateusz.

  2. No mi się wydaje też, że te 1,75 l to jest jednak trochę mało, jak na Alfę Romeo, która miałaby przełamać złą passę tej marki. Moc przyzwoita, jednak biorąc pod uwagę, że wyciśnięta tak niewielkiej pojemności, to żywotność tej jednostki będzie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Założę się, że tym autem nie da się przejechać 200,000 kilometrów bez generalnego remontu jednostki napędowej.

  3. Mi się bardzo podoba mimo że jakimś specjalnym fanem tej marki nigdy nie byłem. Pod względem gabarytów naprawdę niewielkie autko, ale projekt sam w sobie jest godny docenienia. Dla mnie rewelacja, mam nadzieję, że już na oficjalnych fotografiach 4C Spider będzie wyglądał równie konkretnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *