Toyota pochwaliła się, że w połowie czerwca do sprzedaży wprowadza nową generację Avensis. Mimo że nie nadal nie poznaliśmy szczegółowego cennika, to wiemy przynajmniej, że w najtańszej konfiguracji Avensis to koszt niespełna 87 tys. złotych.

Będzie godna konkurencja dla nowego VW Passata?

Avensis ma czerpać pełnymi garściami z najnowszych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. Auto będzie oferowane w dwóch wersjach nadwoziowych, a w tym klasycznym sedanie oraz wersji typu kombi Touring.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Avensis w bazowej wersji wyposażeniowej będzie kosztował niespełna 87,000 złotych. Do dyspozycji przyszłych właścicieli będzie kilka jednostek benzynowych o pojemnościach 1,6, 1,8, 2,0 o mocach odpowiednio 132, 132 i 147 KM oraz dwa diesle 1,8 oraz 2,0.

W bazowej wersji Avensis będzie mógł pochwalić się m.in. światłami dziennymi LED, nowoczesnym radioodtwarzaczem, modułem BT 4.0, siedmioma poduszkami powietrznymi, klimatyzację, kilka systemów bezpieczeństwa oraz wielofunkcyjną, skórzaną kierownicą.

Debiut zaplanowano na drugą połowę czerwca.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Jest doświadczoną dziennikarką i redaktorką w tematycznych serwisach. W BB Motor specjalizuje się w nowinkach motoryzacyjnych. Jeśli czegoś nie jest pewna - będzie drążyć informacje aż do źródła. Prywatnie posiada dwa psy i jednego kota!
3 Komentarzy
  1. Całkiem, całkiem nieźle. Może i pod względem stylistycznym nie jest to majstersztyk, bo jednak zachowawcza linia Passata bardziej wpisuje się w mój gust, to uważam, że jest i tak całkiem nieźle. Jestem właścicielem Avensis poprzedniej generacji i jestem naprawdę zadowolony z tego auta, fajnie się prowadzi, jest mega komfortowe i przede wszystkim nie psuje się. Wizualnie nie zwala z nóg, ale przynajmniej nie ma tak awaryjnych jednostek napędowych jak cała grupa VAG. Pozdrawiam Robert.

  2. Wewnątrz bardzo mi się podoba, ale linia nadwozia nie jest zbyt ciekawa, zdecydowanie odbiega od trendów europejskich. Linie zbyt bardzo skomplikowane, mało dynamiczne. Może gdyby maska nie była tak opadająca, to Avensis wyglądałby nieco bardziej dostojnie, a tak to wieje nudą, mi się szczerze mówiąc nie podoba.

  3. Zgadza się, stylistycznie zbyt ciekawie nie jest, ale części klientów pewnie to odpowiada. W każdym razie uważam, że Avensis i tak jest godna rozważenia, bo trwałość tutaj i tak będzie ponadprzeciętna w porównaniu do konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *