Niezadowalający poziom sprzedaży Accorda może być powodem, dla którego ten niebawem zniknie z oficjalnych katalogów sprzedaży. Tak przynajmniej wynika z komentarza Stephena Collinsa.

Accord nie sprzedaje się tak dobrze, jak powinien

Co prawda to jeszcze nie oficjalne stanowisko Hondy, jednak jeśli wczytać się w komentarze szefa Honda Australia, wiele wskazuje na to, że Japończycy wycofają model Accord ze wszystkich rynków – w pierwszej kolejności z Europy, ale z czasem także ze Stanów Zjednoczonych, gdzie model jest sprzedawany pod marką Acura TSX.

Powodem tej decyzji ma być wyraźny spadek sprzedaży klasycznych sedanów z segmentu D – możemy się domyślać, że na rzecz dużych crossoverów, które stają się coraz popularniejsze zarówno w Ameryce, jak i na Starym Kontynencie.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Jest doświadczoną dziennikarką i redaktorką w tematycznych serwisach. W BB Motor specjalizuje się w nowinkach motoryzacyjnych. Jeśli czegoś nie jest pewna - będzie drążyć informacje aż do źródła. Prywatnie posiada dwa psy i jednego kota!
3 Komentarzy
  1. Naprawdę szkoda, bo uważam, że Accord jest jednym ze zdecydowanie najlepszych aut w swoim segmencie. Jeżdżę od dobrych kilku lat przedostatnią generacją europejską i powiem wam, że jest rewelacyjna. Mega wysoki komfort, satysfakcjonujące osiągi, proste w budowie, ale elastyczne podczas jazdy jednostki napędowe, no i te fotele. Wcześniej jeździłem VW Passatem B6, ale on nie ma absolutnie żadnego podejścia do Accorda. Szkoda, naprawdę. Jeśli Honda wycofa ten model ze sprzedaży, to jedynym rozsądnym przedstawicielem tej klasy, który przynajmniej w części jest tak niezawodny jak Honda, zostaje Toyota Avensis. Cała reszta do tych dwóch aut nawet nie przystaje. Pozdrawiam.

  2. Dokładnie, Accord to jedyny rozsądny samochód w klasie D. Ja mam w rodzinie w sumie dwa Accordy, jeden z silnikiem benzynowym 2,4 l, drugi 2,0 l – oba oczywiście i-VTEC i wszyscy sobie je chwalą. Poza regularną wymianą typowych części eksploatacyjnych, Accord nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Mam nadzieję, że honda jednak zostawi ten model w swoim portfolio, bo bez niego oferta katalogowa byłaby po prostu niepełna i dość uboga.

  3. Liczę, że jednak wycofają się z tego pomysłu i Accord jednak zostanie. Michał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *